Jazyková škola
a překladatelská agentura

Buďte s námi online Přihlašte se online ZDE

Jaký typ jazykového kurzu si mám vybrat - standardní jazykový kurz

6.5.2012

Stojíte před rozhodnutím, jaký typ jazykového kurzu angličtiny si zvolit. Na trhu jazykového vzdělávání se setkáváte s různými názvy jazykových kurzů a říkáte si, jaký je v tom rozdíl. Jazykové školy většinou nabízejí tyto typy jazykových kurzů angličtiny – standardní (obecné) jazykové kurzy, konverzační jazykové kurzy, víkendové jazykové kurzy, individuální jazykové kurzy, intenzivní jazykové kurzy, obchodní jazykové kurzy, manažerské jazykové kurzy, nebo přípravné jazykové kurzy k mezinárodním certifikátům.

Dnes si můžete přečíst o jednom typu jazykového kurzu angličtiny.

Zvolte si ten správný jazykový kurz angličtiny v jazykové škole abc english:

 

Co jsou „Standardní jazykové kurzy angličtiny“?

Standardní jazykové kurzy mohou být také často označovány jako obecné jazykové kurzy. Tyto jazykové kurzy jsou určeny pro studenty, kteří se chtějí angličtinu naučit, popřípadě zdokonalit ve všech jejích oblastech, tj. komunikace, gramatika, poslech, čtení, psaní.

Tyto jazykové kurzy jsou nabízeny ve všech jazykových úrovní, tj. od úplných začátečníků až po velmi pokročilé (A0 – C1 podle CEF). Kladete si otázku: „Jaká jazyková úroveň angličtiny jsem vlastně já?“. Není nic jednoduššího než si vyzkoušet náš rozřazovací online test (spustit test zde). Nebo, nevíte, co znamená přesně jaká úroveň? Přehled všech jazykových úrovní angličtiny a jejich vysvětlení najdete zde.

Ve standardních jazykových kurzech je opět používaná ověřená metoda Communicative Language Teaching (více o metodě zde).

Standardní jazykové kurzy angličtiny probíhají v pravidelný den a hodinu (dle rozvrhu jazykové školy) s rozsahem výuky 2 vyučovací hodiny za týden. Jazykové kurzy angličtiny jsou primárně nabízeny na celý školní rok (34 výukových týdnů), což vede k motivaci studentů ve výuce jazyka po celý školní rok. Tyto jazykové kurzy probíhají ve skupině 6 – 10 studentů.

V jazykových kurzech angličtiny se používají moderní a osvědčení učební materiály z řady New English File (Student´s book, Workbook, CD), které slouží studentům v rámci lekcí angličtiny k výkladu gramatiky a procvičování všech jazykových dovedností (gramatika, čtení, psaní, poslech, konverzační témata). Pracovní sešit je primárně určen studentům k procvičování probrané látky ve formě domácích úkolů.

Standardní jazykové kurzy angličtiny jsou nabízeny ve všech pobočkách abc english – Ostrava centrum, Ostrava Poruba, Havířov, Karviná.

Co stihnu za celý školní rok, neboli na jakou úroveň angličtiny se posunu po tomto jazykovém kurzu?

Tento jazykový kurz angličtiny je určen pro studenty, kteří mají rádi volnější a pomalejší tempo výuky. Za celý školní rok, tj. 34 výukových týdnů s rozsahem 2 vyučovací hodiny za týden, se studenti posunou o půl úroveň dané jazykové úrovně.

Příklad:
Jestliže se student přihlásí do celoročního jazykového kurzu pro falešné začátečníky s rozsahem 2 vyučovací hodiny za týden (A1 podle CEF, učebnice New English File Elementary), na konci daného jazykového kurzu student zvládne látku první půlky úrovně falešných začátečníků (první půlka učebnice New English File Elementary). Další školní rok bude pokračovat jazykovým kurzem pro falešné začátečníky + (A1+ podle CEF, druhá půlka učebnice New English File Elementary).

Co když chci standardní jazykové kurzy, ale v rychlejším tempu?

V nabídce standardních jazykových kurzů angličtiny můžete nalézt také jazykové kurzy s rozsahem 3 vyučovací hodiny za týden. Tyto jazykové kurzy angličtiny jsou intenzivnější než klasické jazykové kurzy s rozsahem 2 vyučovací hodiny za týden.

Tento jazykový kurz je určen pro studenty, kteří chtějí rychlejší pokrok v jazykové výuce. Za celý školní rok, tj. 34 výukových týdnů s rozsehm 3 vyučovací hodiny za týden, se studenti posunou o celou úroveň dané jazykové úrovně.

Příklad:
Jestliže se student přihlásí do celoročního jazykového kurzu pro falešné začátečníky s rozsahem 3 vyučovací hodiny za týden (A1 podle CEF, učebnice New English File Elementary), na konci daného jazykového kurzu student zvládne látku celé úrovně falešných začátečníků (celá učebnice učebnice New English File Elementary). Další školní rok bude pokračovat jazykovým kurzem pro mírně pokročilé (A2 podle CEF, New English File Pre-intermediate). 

Rozhodli jste se absolvovat Standardní jazykový kurz?

Vyberte si z nabídky jazykových kurzů angličtiny pro jednotlivé pobočky:
Standardní jazykové kurzy v Ostravě – centru zde.
Standardní jazykové kurzy v Ostravě Porubě zde.
Standardní jazykové kurzy v Havířově zde.
Standardní jazykové kurzy v Karviné zde.Přeji mnoho úspěchů ve studiu angličtiny :-).

zpět


lektor angličtiny v Ostravě

Kontaktujte nás

abc english
Sídlo jazykové školy a vedení
jazykových kurzů Ostrava
Tvorkovských 5
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

Najít adresu na mapě
Zobrazit všechny pobočky

Mobil: +420 775 554 673
Telefon: +420 596 616 058
info@abcenglish.cz

Otevírací doba:
Po - Čt 8:30 - 16:30

British Council Partner Institution Oxford quality

Britské centrum a také British Council spolupracuje s jazykovou školou abc english, kterou doporučuje pro přípravu ke cambridgeským zkouškám.